Modelowe funkcjonowanie BIP »Prezentacja treści  XML
Autor Wiadomość
xwn0762xpl


Dołączył: 29/09/2008 12:27:18
Wiadomości: 11
Niedostępny

Szeroki zakres informacji publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej wymaga stworzenia jednolitego układu treści, który ułatwiłby użytkownikom szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. Narzędziem, które można zastosować jest standardowe menu przedmiotowe, którego forma byłaby zależna od kompetencji organu zobligowanego do prowadzenia BIP oraz regulowana przez odpowiednie przepisy prawa.

Z poważaniem
Izabela Adamska
AdamM


Dołączył: 23/03/2009 19:07:35
Wiadomości: 1
Niedostępny

Witam

Wydawałoby się, że ten temat jest błahy. BIP został stworzony aby informacja publiczna była łatwo dostępna dla każdego jako narzędzie demokracji. Dlatego nie należy tego bagatelizować. Niewątpliwie ułatwieniem byłoby zastosowanie jednakowego menu dla instytucji tego samego szczebla. Ważne jest aby było one przejrzyste i intuicyjne dla przeciętnego mieszkańca ( nie każdy jest prawnikiem!).
A jeśli akt prawny wskazuje jakie informacje powinny znaleźć się w BIP-ie, a urząd ich nie publikuje to uważam, że powinna być za to przewidziana sankcja dla kierownika urzędu.

Pozdrawiam

Adam Mazurkiewicz.
rafalutecht


Dołączył: 04/03/2009 13:48:52
Wiadomości: 3
Niedostępny

Nasz świat staje się coraz bardziej skomplikowany, dlatego wprowadzenie jednolitych zasad prezentowania treści dla każdego szczebla administarcji jest niezbędne. Standaryzacja prezentacji ze wzgledu na podmot i przedmiot w BIPie jest niezbędna i bedzie prowadzić do pełnej transparentności działań administracji. Łatość odszukiwania, porównywania zestandaryzowanych informacji umożliwi także szybsze reagowanie na nieprawidłowści i podniesie jakość życia publicznego w Polsce.

Pozdrawiam
Rafał Utecht
newmen


Dołączył: 21/09/2009 08:23:04
Wiadomości: 4
Niedostępny

Idź do wiadomości
xwn0762xpl wrote:Szeroki zakres informacji publikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej wymaga stworzenia jednolitego układu treści, który ułatwiłby użytkownikom szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji. Narzędziem, które można zastosować jest standardowe menu przedmiotowe, którego forma byłaby zależna od kompetencji organu zobligowanego do prowadzenia BIP oraz regulowana przez odpowiednie przepisy prawa.

Z poważaniem
Izabela Adamska

W pełni się z Panią zgadzam pod względem stnadaryzacji układu menu. Od kilku miesięcy pracuję nad nowm serwis BIP dla UM Rybnika. Właśnie finalizujemy część związaną z układem menu oraz zasad wyświetlania treści na stronie. Opracowano też wstępne założenia do metody wprowadzania infromacji w systemie obiegu dokumentów, na podstawie którego przystąpimy do prac modernizacji naszego SOD.
Z chęcią podzielę się wynkami naszej pracy. Proszę o informację jak przekazać materiały (o ile jest Pani zainteresowana tymi pracmi).


xwn0762xpl


Dołączył: 29/09/2008 12:27:18
Wiadomości: 11
Niedostępny

Bardzo chętnie zapoznam się z wynikami Państwa pracy, a także podzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie. Proszę o kontakt mailowy: Izabela.Adamska@cpi.mswia.gov.pl.

Pozdrawiam serdecznie
Izabela Adamska