Z7_192412S0J8R100A4VCHG1N00G7
Actions
Loading...
Załatw w urzędzie:

,
Pokaż sprawy wybranego urzędu x

Gleboznawcza klasyfikacja gruntów

Ustalenie gleboznawczej klasyfikacji gruntów

Organ właściwy do realizacji usługi  

Starosta

Kogo dotyczy  

Właściciela gruntów podlegających klasyfikacji albo innego władającego takimi gruntami wskazanego w ewidencji gruntów i budynków.

Podstawy prawne  
Wymagane dokumenty  
  • Decyzja RDLP o wyłączeniu gruntów z produkcji leśnej – w przypadku zmiany użytku Ls (las) na grunty zabudowane (B, Bi, Bp)
  • Pełnomocnictwo w przypadku ustanowienia pełnomocnika wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej
  • Odpis z wykazu rozbieżności Uproszczonego Planu Urządzania Lasu – w przypadku zmiany użytku las (Ls) na użytek rolny
  • wniosek o ustalenie gleboznawczej klasyfikacji gruntów
  • Pozwolenie wodnoprawne zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2017r. Prawo wodne oraz inwentaryzacja powykonawcza urządzeń hydrotechnicznych nadających się do chowu, hodowli i przetrzymywania ryb – w przypadku zmiany użytku na grunty pod stawami (Wsr)
  • Potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej
  • Decyzja z Wydziału Gospodarowania Środowiskiem o zakończeniu rekultywacji gruntów – w przypadku zmiany użytku kopalnego (K) na grunty rolne, leśne lub grunty pod wodami.
Czas realizacji  

Bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 30 dni

Opłaty  

Wydanie decyzji w sprawie ustalenia gleboznawczej klasyfikacji gruntów podlega opłacie skarbowej w wysokości 10 zł. Opłata skarbowa w wysokości 17 zł. - za pełnomocnictwo z wyłączeniem pełnomocnictwa udzielanego małżonkowi, wstępnemu, zstępnemu lub rodzeństwu lub gdy mocodawcą jest podmiot zwolniony z opłaty skarbowej

Tryb odwoławczy  

Od decyzji w sprawie ustalenia gleboznawczej klasyfikacji gruntów służy prawo do wniesienia odwołania do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego za pośrednictwem Starosty w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

Rezultat realizacji usługi  

Decyzja o ustaleniu gleboznawczej klasyfikacji gruntów.

Etapy realizacji usługi  

1. złożenie wniosku 2. wstępna ocena wniosku pod względem formalno-prawnym 3. wszczęcie postępowania administracyjnego i upoważnienie klasyfikatora do wykonania czynności klasyfikacyjnych 4. przyjęcie operatu technicznego z projektem ustalenia klasyfikacji do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego 5. w przypadku wątpliwości co do poprawności wykonania klasyfikacji zlecenie wydania opinii przez innego klasyfikatora 6. wydanie decyzji administracyjnej o ustaleniu gleboznawczej klasyfikacji gruntów

Poziom uwierzytelniania  
  • Podpis kwalifikowany
  • Profil zaufany
  • Usługa wymaga zalogowania  

    TAK

    Słowa kluczowe   gleboznawcza klasyfikacja gruntów grunty

    Gleboznawcza klasyfikacja gruntów

    Ustalenie gleboznawczej klasyfikacji gruntów