Web Content Viewer (JSR 286)
Actions
Loading...

Wyłączenie autoryzacji mailowej w Profilu Zaufanym

27.03.2017

od dnia 7 kwietnia 2017 r.

Szanowny Użytkowniku Profilu Zaufanego ePUAP,


Jeśli używasz konta email do odbierania haseł jednorazowych profilu zaufanego pamiętaj, że jest to możliwe tylko do 7 kwietnia 2017 r. Następnego dnia (8 kwietnia) funkcja ta  zostanie wyłączona. Dalsze korzystanie z profilu będzie możliwe tylko za pomocą haseł przesyłanych za pomocą SMS.  Dotyczy to wszystkich użytkowników - osób fizycznych oraz pracowników administracji publicznej wykorzystujących profil do celów służbowych.

Jeśli korzystasz z haseł wysyłanych na email, zamień je na SMS - w tym celu:

1. wejdź na swoje konto w serwisie pz.gov.pl,

2. wybierz z menu bocznego „Mój profil zaufany”, a następnie opcję „Przedłuż ważność”

3. podaj numer telefonu komórkowego.


Jeśli nie uda Ci się podać numeru telefonu dla haseł jednorazowych SMS od 8 kwietnia 2017 r. Twój Profil Zaufany nie zniknie, ale będziesz musiał udać się do punktu potwierdzającego Profil Zaufany ePUAP, by móc z niego normalnie korzystać. Pamiętaj, że nadal będziesz mógł korzystać z profilu zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej.


---

Podstawa prawna: § 8 ust. 3 w związku z § 21 ust. 1 rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 5 października 2016 r. w sprawie profilu zaufanego elektronicznej platformy usług administracji publicznej (Dz. U. z 2016 r. poz. 1633).

Powrót do listy aktualności