Z7_192412S0J8R100A4VCHG1N00G7
Actions
Loading...
Załatw w urzędzie: Samorządowe Przedszkole Nr 83
Samorządowe Przedszkole Nr 83
Kraków-Krowodrza (delegaura), ul. Lekarska 5
Pokaż sprawy wybranego urzędu x

Zmień urząd

Schowaj

Wskazany urząd nie obsługuje jeszcze poniższej sprawy.

Aby zgłosić zapotrzebowanie na tę sprawę, zaloguj się.

Zezwolenie na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku

Usługa umożliwia uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej lub statutowej w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.

Organ właściwy do realizacji usługi  

Właściwy wojewoda

Kogo dotyczy  

1) Kościół katolicki, inne kościoły, związki wyznaniowe oraz organizacje społeczne, fundacje i stowarzyszenia (działalność statutowa), 2) osoba fizyczna, osoba cywilna, spółka prawa handlowego (działalność gospodarcza). 3) usługodawca z państwa członkowskiego w rozumieniu Ustawy z dnia 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Podstawy prawne  
Wymagane dokumenty  
  • 1. Wniosek o zezwolenie.
  • 2. Dokumenty potwierdzające tytuł prawny do nieruchomości, na której usytuowana jest placówka.
  • 3. Zaświadczenie właściwego organu potwierdzającego możliwość użytkowania obiektu (budynku placówki), określonego w kat. XI zał. do ustawy Prawo budowlane.
  • 4. Koncepcja prowadzenia placówki.
  • 5. Informacja o sposobie finansowania placówki.
  • 6. Informacja o niezaleganiu z płatnościami wobec urzędu skarbowego.
  • 7. Informacja o niezaleganiu ze składkami do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
  • 8. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności osoby, która będzie kierowała placówką.
  • 9. Zaświadczenie, że osoba która będzie kierowała placówką ze względu na stan zdrowia jest zdolna do prowadzenia placówki.
  • Dodatkowo, podmiot występujący o zezwolenie powinien okazać, najpóźniej w trakcie oględzin obiektu, w którym jest usytuowana placówka:
  • - zależną od przyjętej formy zapewnienia wyżywienia, decyzję właściwego terenowo państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w sprawie zatwierdzania lub warunkowego zatwierdzenia placówki jako zakładu, o którym mowa w art. 61 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
  • - w sytuacji posiadania windy i pokoi mieszkalnych na kilku kondygnacjach placówki, decyzję Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację windy i księgę rewizyjną windy.
Czas realizacji  

W terminie 30 dni od dnia złożenia wniosku i kompletu dokumentów dokonuje się oględzin obiektu, w którym jest usytuowana placówka. W terminie 14 dni od dnia zakończenia oględzin obiektu, w którym jest usytuowana placówka wydawana jest decyzja.

Opłaty  

Decyzja zezwalająca na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku nie podlega opłacie skarbowej

Tryb odwoławczy  

Od wydanej decyzji w sprawie służy stronie odwołanie do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, za pośrednictwem wojewody, w terminie czternastu dni od dnia jej otrzymania.

Rezultat realizacji usługi  

Wydanie decyzji. Zezwolenie (decyzja) określa przeznaczenie placówki, liczbę miejsc dla mieszkańców, czas obowiązywania zezwolenia i pozycję w prowadzonym przez Wojewodę Pomorskiego Rejestrze placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku. Zezwolenie jest wydawane na czas określony albo nieokreślony zgodnie z wnioskiem podmiotu występującego o zezwolenie. W przypadku braku gwarancji stałego zapewnienia spełniania standardów określonych w art. 68 ustawy o pomocy społecznej zezwolenie jest wydawane z urzędu na czas określony.

Etapy realizacji usługi  

1) Złożenie wniosku wraz z wymaganymi dokumentami. 2) W przypadku niedołączenia wymaganych dokumentów, wzywa się podmiot występujący o zezwolenie do przedstawienia tych dokumentów w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania. Niedołączenie koniecznych dokumentów spowoduje pozostawienie wniosku bez rozpatrzenia. 3) W terminie 30 dni od dnia złożenia kompletnego wniosku o zezwolenie, upoważniony zespół inspektorów, dokonuje oględzin obiektu, w którym jest usytuowana placówka. 4) W terminie 14 dni od dnia zakończenia oględzin obiektu placówki rozpatrywany jest wniosek o zezwolenie. 5) Wydanie decyzji administracyjnej kończącej postępowanie.

Poziom uwierzytelniania  
  • Podpis kwalifikowany
  • Profil zaufany
  • Usługa wymaga zalogowania  

    TAK

    Słowa kluczowe  
  • Zezwolenie na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym
  • przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.
  • Wskazany urząd nie obsługuje jeszcze poniższej sprawy.

    Aby zgłosić zapotrzebowanie na tę sprawę, zaloguj się.

    Zezwolenie na prowadzenie placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku

    Usługa umożliwia uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej lub statutowej w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku.